Címlap Híreink 2018-2019 Március Biztonságosabb Internet Hete

Eseménynaptár

<<  Szeptember 2024  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
        1
  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Biztonságosabb Internet Hete

A Safer Internet Day (SID) kampány keretében 2019. február 1. és 12. között a Tamási Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Osztály prevenciós tevékenységet ellátó előadója az iskolánk 4-8. évfolyamos tanulói számára tartott foglalkozásokat az internet világának veszélyeire történő figyelemfelhívással, valamint azok elkerülésének lehetőségeiről. Az interaktív bűnmegelőzési előadások során a gyerekek játékos feladatlapokon és kisfilmeken keresztül, beszélgetős formában ismerhették meg az interneten rájuk leselkedő veszélyeket, veszélyforrásokat

Az Európai Unió kezdeményezésére február első hete a „Biztonságosabb Internet Hete”. Az esemény célja, hogy felhívja a szélesebb közönség, ezen belül is elsősorban a gyermekek és fiatalok figyelmét a mobiltelefonok és az online technológiák tudatosabb és biztonságosabb használatára.

 

Mint tudjuk, az internet egy rendkívül hasznos felület, ám csak akkor tudjuk az előnyeit élvezni, ha elővigyázatosak vagyunk. A világhálón való szörfölés ugyanis komoly károkat okozhat. Az egyik legnagyobb veszélyforrás az, hogy az interneten, senkinek nincs „arca”, maszk közé bújva pedig bárki, bárminek kiadhatja magát. A gyerekek, fiatalkorúak esetében ezért is nagyon fontos, hogy a szülő tudjon arról, kivel tart kapcsolatot a gyermeke, így fel tudja hívni a figyelmét a veszélyre, ha pedig probléma adódik, közösen megoldást tudnak találni rá.

Említést érdemelnek a belépéshez szükséges jelszavak is, melyek kitalálását, megjegyzését, valamint újból- és újból való beírását az emberek többsége egy felesleges tehernek érzi, így sokan igyekeznek a lehető legegyszerűbb megoldást megtalálni: könnyen megjegyezhető és beléphető jelszót kreálni. Ezzel viszont azok is tisztában vannak, akik visszaélnek az adatainkkal, így minél egyszerűbb jelszót találunk ki, annál gyorsabban fejtik meg mások.

Számolni kell azzal is, hogy az internet „nem felejt”, vagyis ami felkerül a világhálóra, az nagy valószínűséggel ott is marad. Kétszer is meg kell tehát gondolni, hogy milyen képet vagy tartalmat töltünk fel, hiszen beláthatatlan következményekkel járhat egy-egy kép, de hozzászólás is.

További problémát okozhat, hogy sokan ellenállhatatlan vágyat éreznek arra, hogy megosszák ismerőseikkel, mikor-hol tartózkodnak, és mit csinálnak éppen. Ezzel csak akkor van gond, ha az információ illetéktelen személy „kezébe kerül”, aki kapva kap az alkalmon. Könnyen előfordulhat, hogy mire a család hazaér, már csak hűlt helyét találja értékeinek.

Bár a gyerekek el sem tudják képzelni életüket a számítógép és az internet nélkül, érdemes beszélgetni velük arról, hogy a virtuális valóság soha nem ad annyi élményt, mint a világ, ami a szobán kívül vár rájuk.

A Tolna Megyei Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Alosztályának munkatársai a kampány keretében felhívták a fiatalok figyelmét a közösségi oldalak veszélyeire:

- Utólag dicsekedj az utazásaiddal, a programjaiddal, ne előtte és ne az utazás, nyaralás alatt!

- Ne adj meg pontos lakcímet, vagy ennek kiderítéséhez információkat!

- Ne tégy fel fotókat értéktárgyaidról!

- Információt csak ismerőseiddel ossz meg!

- Óvatosan ismerkedj!

A témával kapcsolatban tanulóink tájékoztató kisfilmeket tekinthettek meg, érdekes feladatlapokat, rejtvényeket oldottak meg. A foglalkozások kötetlen hangulatban zajlottak, és nagyon élvezetesek, ugyanakkor hasznosak és tanulságosak voltak.

Pfaff Károlyné

Módosítás: (2019. március 14. csütörtök, 17:26)

 
Címer
Hirdetés
Tablók
2016_8a.jpg
Névnap
Ma 2024. szeptember 15., vasárnap, Enikő és Melitta napja van. Holnap Edit napja lesz.
Hirdetés
Iskolarendőr
Hirdetés