Címlap Akikre büszkék vagyunk!

Eseménynaptár

<<  Szeptember 2023  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Hunyadi-plakettel díjazott diákjaink

Iskolánkban már 1994 óta adjuk át a Hunyadi-plakettet kitűnő diákjainknak 8. osztály végén.

Az ötlet régi igazgatónktól, Retkes Istvántól származik, de a megvalósítása már Gyurisné Folkmann Mariann igazgatóságának idejére esett a tantestület jóváhagyásával.

Célunk az volt és továbbra is az, hogy elismerjük azon tanulóink munkáját és kitartó szorgalmát, akik 8 éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményt értek el, vagy legfeljebb egy tanévben volt jeles eredményük. Ezt a szándékunkat a Szervezeti és működési szabályzatunkban is rögzítettük. Az érem átadására ünnepélyes keretek között a tanévzáró ünnepségen, ballagáson kerül sor.

A bronzból készült plakett negatívját Soltra E. Tamás, szobrász, éremművész, intézményünk volt rajztanára készítette Marton László Hunyadi-domborműve alapján. Hátuljára minden évben belegravíroztatjuk a jutalmazott diák vagy tanár nevét. A plakettet ugyanis nyugdíjba vonuló pedagógusaink is megkapják sok éves munkájuk elismeréseként.

A bronzplakettek elkészítését korábban az iskola fedezte saját költségvetéséből, legutóbb viszont az Iskola Tanulóiért Alapítvány jóvoltából tudtuk pótolni az elfogyott díjakat, hogy fenntarthassuk ezt a szép hagyományt.

A díjazottak neve és képe az iskola előterében elhelyezett dicsőségtáblán, és mostantól már itt, az „Akikre büszkék vagyunk” rovatunkban is látható, ami példaként szolgálhat jelenlegi és jövendő diákjaink számára.

A képre kattintva további képek tekinthetők meg.


Módosítás: (2018. május 10. csütörtök, 15:37)

 
Címer
Hirdetés
Tablók
2016_8b.jpg
Névnap
Ma 2023. szeptember 29., péntek, Mihály napja van. Holnap Jeromos napja lesz.
Hirdetés
Iskolarendőr
Hirdetés