Címlap

Friss hírek

Népszerű

Köszöntjük weblapunkon

Nyári tábor 2018 - képekben

Módosítás: (2018. június 29. péntek, 09:26)

 

Eredményeink 2017/2018 – felső tagozat

Az idei tanévben példamutató magatartásáért, kiemelkedő szorgalmáért és kitűnő tanulmányi eredményéért a következő tanulók részesülnek könyvjutalomban:

Minker Ingrid, Studer Bálint, Szirtes Diána, Zavracsányi Janka 5.a, Görgy Viktória, Szentes Eszter 6.a, és Kreszl Emília 7.a osztályos tanulók.

Kiemelkedő szorgalmáért, kitűnő tanulmányi munkájáért Maczik Milán az 5.a osztályából.

Példamutató magatartásáért, kiemelkedő szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért valamint közösségi munkájáért Kelemen Réka 5.b osztályos tanuló.

Példamutató magatartásáért, kiemelkedő szorgalmáért és jeles tanulmányi eredményéért Tusa Gréta a 7.a-ból.

Oklevéllel jutalmazzuk a következő tanulókat.

Példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért Adorján Áron, Pál Pintyőke 6.a, Horánszki Bence 5.b osztályos tanulókat.

Példás magatartásáért és jeles tanulmányi eredményéért Gábor Zóra 5.b, példamutató magatartásáért és jó tanulmányi eredményéért Kiss Balázs 7.a, Studer Zalán 7.a, Ignácz Flórián 6.b osztályos tanulókat.

Kiemelkedő tanulmányi eredményéért Tóth Bence, Amma Máté, Szatmári Szilárd 8.a osztályos tanulókat.

Jó tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért Fetter Lilla és Orsós Viktória 8.b, jó tanulmányi eredményéért Kreszl Nóra 7.a és Nagy-Cseke Edina 7.b osztályos tanulókat.

Közösségi munkájáért Fritsi Lilla 7.a és Makrai Zsófia 8.a osztáylos tanulókat.

Kiváló tanulmányi eredményükért német nyelv és irodalomból oklevélben részesülnek a következő tanulók: Bán Míra 5.a, Minker Ingrid 5.a, Szirtes Diána 5.a, Gábor Zóra 5.b, Horánszki Bence 5.b, Varga Bálint 5.b, György Viktória 6.a, Szentes Eszter 6.a, Ignácz Flórián 6.b, Mohácsi Eszter 6.b, Eszényi Klaudia 7.a, Kiss Balázs 7.a, Kreszl Emília 7.a, Zeng Xiao Bei 8.a osztályból.

Az Oktatási Hivatal „Mitől jó az ember?” című művészeti versenyére 1100 pályamű érkezett az országból, ezek közül Adorján Áron 6.a osztályos tanuló kiemelkedő alkotása dicséretben részesült, és rajzát az Oktatási Hivatalban kiállították.

Az idei tanévben is nagyon szép versenyeredmények születtek.

Matematikából

Bendegúz Tudásbajnokság megyei döntőjén János Szabolcs 8.a 2. helyezést, Zeng Xiao Bei 8.a osztályos tanuló 3., Zavracsányi Janka 5.a osztályos tanuló 5. és Szatmári Szilárd 8.a osztályos tanuló 6.helyezést ért el.

Dombó Pál területi tanulmányi versenyen Kreszl Nóra 7.a osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

Magyar versenyek

Bendegúz Tudásbajnokság megyei döntőjén anyanyelvből Fölker Fanny 8.a osztályos tanuló 2., Zeng Xiao Bei 8.a osztályos tanuló 3.,Tóth Bence 8.a osztályos tanuló 5. és Minker Ingrid 5.a osztályos tanuló 6.helyezést ért el.

Dombó Pál területi tanulmányi versenyen Kreszl Emília 7.a osztályos tanuló 6.helyezett lett.

József Attila szavalóversenyen Tamásiban Szirtes Diána 5.a osztályos tanuló 3.helyezést ért el.

2017/2018-as tanév versenyeredményei német-nyelv és irodalomból

1.Német szavalóverseny (Hőgyész) – 2018.03.28.

5-6. osztályos kategória

1. helyezett: Szirtes Diána, 5.a osztályos tanuló

3. helyezett: Zakk Zsóka, 5.a osztályos tanuló

7-8. osztályos kategória

2. helyezett: Fölker Fanny, 8.a osztályos tanuló

3. helyezett: Kreszl Emília, 7.a osztályos tanuló

2. Megyei Német Nemzetiségi Verseny (Gyönk) - 2018.04.17.

1.kategória

1. helyezett: János Bálint, 5.a osztályos tanuló

2. helyezett: Maczik Milán, 5.a osztályos tanuló

2. kategória

2. helyezett: Bartkó Elizabet, 6.a osztályos tanuló

A 2017/2018-as tanévben elért megyei és régiós sporteredményeink

Atlétika Diákolimpia egyéni megyei döntő Szekszárd súlylökés

IV. korcsoport fiú

Magyar Szabolcs I. hely, országos döntő 18. hely

„Út a csúcsra” tehetséggondozó régiós atlétikai verseny Bonyhád súlylökés IV. korcsoport lány Molnár Annamária I. hely

IV. korcsoport fiú Máté Alex II. hely

VII. Boross Dezső Régiós Atlétikai emlékverseny Bonyhád 300 méter síkfutás

III. korcsoport fiú Studer Bálint III. hely

Lány labdarúgás diákolimpia IV. korcsoport Városkörnyéki Döntő I. hely,

Megyei Döntő II. hely

A csapat tagjai: Tillmann Réka, Molnár Annamária, Zeng Xiai Bei, Karsai Evelin, Koma Violetta Natália, Nagy-Cseke Edina, Nagy-Cseke Jozefina, Kreszl Emília, Till Diána.

A sok szép eredményhez a tantestület nevében minden tanítványunknak gratulálunk és további sikereket kívánunk.

 

Régi mesterségek nyomában Ópusztaszeren

Június elsején a nagy melegben vágtunk neki a hosszú útnak 65 tanulóval. Az első, második és 3.a , valamint a 6.a osztály diákjai vettek részt a kiránduláson.

Elsőként a Feszty- körképet tekinthettük meg, majd a Rotunda kiállításait. Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark egyik főépülete a Feszty-körképnek is helyet adó Rotunda. Az épület ma már belülről teljesen körüljárható. Az új kiállítások korszerű multimédiás és interaktív elemeket is tartalmaznak, amelyek mindenben megfelelnek a mai kor múzeumi-turisztikai elvárásainak.

Államalapítás

Promenád 1896 – Kisváros
„Ilyet még nem látott a Kárpát…” – Így készült a Feszty-körkép
Promenád 1896 – Nagyváros
Multimédiás játszótér

Kincsek a földből – Régészet és numizmatika
Csengelei kunok ura és népe
Őseink arcai
„Vár állott, most kőhalom” – Várak és csaták a középkori Magyarországon

Az előcsarnokban található a Tourinform iroda, ahol segítséget, információt kaphatnak az Emlékpark és a Dél-Alföldi régió látnivalóiról.

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark méltán egyik legkedveltebb épületét, a gátőrházat, az abban látható kiállításokat és az épület környékét az elmúlt időszakban felújították.

Bővebben...

 

Ballagás - 2018

A videót ifj.Retkes István készítette.

A képeket ifj,Retkes István készítette.

 

Eredményeink 2017/2018 - alsó tagozat

Könyvjutalomban részesül kiváló és jeles tanulmányi eredményéért,

példamutató magatartásáért, szorgalmáért:

1.osztály: Barka Borka, Barka Lili, Hambrus Gergő, Gungl Gerda, György Bence, Kelemen Zsófi, Kovacsics Kevin Kevin, Lösch Luca, Máté Patrik, Szirtes Izabella, Tusa Gergő

2.osztály: Czehmeiszter Dávid, Folkmann-Papp Gréta, Ignácz Zalán, Nyári Bianka, Sasi Márkus, Tóth-Bera Dzsenifer

3.a Feith József, Kovács Ákos, Mátyás Hunor, Ujvári Balázs, Vörös Attila

3.b Anczló Tamara, Barka Csaba, Fonyódi Andor

4.osztály: Horváth Gergő, Jók Barbara Lilla, Maráth Fruzsina, Takács Barbara,

Oklevélben részesül jó tanulmányi munkájáért:

1.o. Kemény Anna, Kovács Gábriel, Lőrincz Hanna, Nagy-Cseke Dorián

3.b Barka Nóra, Illés Boglárka, Varga Kevin

4. osztály: Németh Natália, Teierling Balázs

valamint Ignácz Dominik és Maczik Dávid – komplex tanulmányi versenyen elért eredményért.

Német nyelv és irodalom tantárgyból nyújtott kiemelkedő teljesítményéért oklevélben részesül:

2.osztály: Czehmeiszter Dávid, Folkmann-Papp Gréta, Ignácz Zalán, Nyári Bianka, Tóth-Bera Dzsenifer

3. a: Kovács Ákos, Ujvári Balázs, Vörös Attila

3.b osztályból: Anczló Tamara

4.o.: Horváth Gergő, Takács Barbara

Versenyeredmények a

2017/2018-as tanévben

Bendegúz Tudásbajnokság - levelező versenyén 10 tanulónk vett részt matematikából, anyanyelvből és természetismeretből. 13-an arany és 2-en ezüst fokozatot szereztek.

Kovács Csaba 2.osztályos tanuló az intézményi szépíró versenyen 1. helyezés ért el.

Feith József 3. a osztályos tanuló a Zrínyi Ilona matematikaverseny Tolna megyei fordulóján 2.,

a Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Akadémia XIX. nyelvész tanulmányi verseny országos döntőjén, Kecskeméten - 15. helyezést ért el.

A BENDEGÚZ Tudásbajnokság megyei fordulóján Vörös Attila anyanyelvből a 9.,

környezetismeretből Feith József 5., Vörös Attila 6., Ujvári Balázs 9. lett.

Feith József a Tudásbajnokság megyei fordulóját Szekszárdon matematikából és anyanyelvből megnyerte, így Szegeden az országos fordulón Tolna megyét képviselve anyanyelvből a 15., matematikából a 10. helyezést érte el.

A Dombó Pál tanulmányi versenyen magyar nyelvből Mátyás Hunor 3., Vörös Attila 6. helyezést ért el.

XI. Kistérségi mesemondó versenyen Vörös Attila emléklapot kapott.

IV. osztályosok komplex tanulmányi versenyén Gyönkön

2. helyezett: Takács Barbara, Maczik Dávid, Ignácz Dominik

3. helyezett: Maráth Fruzsina, Horváth Gergő, Teierling Balázs csapata lett.

Bendegúz levelező verseny megyei döntőjén

Maráth Fruzsina 15., Jók Barbara Lilla 21., Horváth Gergő 22. helyezést ért el.

 
Címer
Hirdetés
Tablók
1981_8b.jpg
Névnap
Ma 2018. július 20., péntek, Illés napja van. Holnap Dániel és Daniella napja lesz.
Hirdetés
Iskolarendőr
Hirdetés